Haberler
  Erdemiyetder'den Suriyeli Muhacir Kardeşlerimize Yardım

  Diyarbakır ERDEMİYETDER Merkez Şubesi, Maneviyat Önderi Muhammed Hüseyin (r.a) önderliğinde Diyarbakır’a bağlı Bismil İlçesinde bulunan Suriyeli Muhacir kardeşlerimize temel ihtiyaç malzemeleri yardımında bulundu.

  2011 tarihinde Suriye’de patlak veren iç savaş milyonlarca insanın zorunlu olarak göç etmesine sebebiyet vermiş ve göç eden muhacirler ağır şartlar altında yaşam mücadelesi vermek zorunda kalmışlardır. Ülkelerinde çıkan fitne nedeniyle Allah’a kulluklarını yapmak için her şeylerinden feragat eden bu Mümin ve Müslüman kardeşlerimize ellerimizden geldiğinin en iyisini yapmak bizim dinimizin emrettiği bir görevimizdir. Bu anlamda Maneviyat Önderimiz Muhammed Hüseyin (r.a) sohbetlerinde sürekli olarak Muhacir kardeşlerimize Ensar olmamız gerektiğini vurgulamış, derneğimizin imkânları ve yardımsever insanlarımızın katkılarıyla başta Diyarbakır olmak üzere yakın çevrelerde “SURİYELİ MUHACİR KARDEŞLERİMİZE YARDIM” konulu bir yardımlaşma ve dayanışma projesi uygulamaya koymuştur. Özellikle kış aylarının gelmesiyle beraber muhacir kardeşlerimizin gıda ve ısınma ihtiyaçları artmış aynı paralellikte yapılan yardımlar da artmıştır. Muhammed Hüseyin (r.a) önderliğinde oluşturulan “acil yardımlaşma çağrısı” kapsamında Suriyeli ihtiyaç sahibi kardeşlerimiz tek tek tespit edilip, not alınmış ve aylık gıda, giyim ve ısınma malzemeleri yardımında bulunulmuştur. Diyarbakır merkeze 54 km uzaklıkta bulunan Bismil ilçesinde tespit edilmiş olan ihtiyaç sahibi muhacir kardeşlerimize bizatihi Muhammed Hüseyin (r.a)’in başkanlığında bir yardımlaşma ziyareti gerçekleştirilmiş, derneğimizce tespit edilen ihtiyaç sahiplerine gerekli yardım paketleri ulaştırılmıştır.

  ERDEMİYETDER olarak; Bismil ilçesinde bulunan kardeşlerimize yapılan yardımda bir kamyon temel gıda malzemeleri(un, salça, makarna, pirinç, kahvaltılık vs.) dağıttık, kardeşlerimize elimizden gelen her ne varsa yapmaya çalıştık, onların bir nebze dahi olsa yalnız olmadıklarını, her daim ihtiyacı olan bütün insanlığa yardım için hazır bulunduğumuzu ifade ederek el birliğiyle yardımlarımıza devam ettik.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği