Dergah

  Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin 25 yılı aşkın süredir başlattığı irşad faaliyetleri 2007 yılında taşındığı dernek binasında devam etmekte ve kendisine gelen taliplerine Allah’a vuslat yolunda bir aşk yolculuğu yaptırmaktadır.
  Dergâh; Allah’ın kapısı, Allah’ın huzurunda olmanın talim edildiği yer ve müridin rabbine kulluğu, dostluğu öğrenmesi için bir Mürşid-i kâmil tarafından eğitim gördüğü velayet okuludur. Bu yüzden dergâhlarda sadece Allah’ın rızasını arama ve Allah’a âbd olmayı dert edinme vardır. Bu doğrultuda Dergâhımızda tıpkı medresede olduğu gibi zahiri ilimlerin yanı sıra Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin sohbetleriyle manevi ilimler verilmekte ve herkesin imamlığı öğrenmesi için kardeşlerimiz her hafta dergâh binasında kılınan Cuma namazı öncesi hutbeye çıkarılmaktadır.
  Bunun yanı sıra Pir Muhammed Hüseyin hazretlerinin sohbetleriyle herkes dinini rabbinin kelamından öğrensin diye başta tefsir dersleri olmak üzere çok sayıda programlar düzenlenmiş ve bu programlar kayıt altına alınarak başta Diyar TV’de sonrasında çeşitli ulusal kanallarda ve internet mecrasında hiçbir telif hakkı talep edilmeden hakla paylaşılmıştır.
  Bu sohbetler El Esmau’l Husna, İman İslam İhsan, Aşk Âşık Maşuk, Vuslat Yolculuğu, Kur’an’ın Özü, Kapısı Fatiha Suresi’nin Tefsiri ve daha birçok sohbetler yapılmış, yapılan bu sohbetler kitap haline getirilerek okumak isteyen herkesin istifadesine sunulmuştur. Aynı zamanda internet uygulaması olarak hem görüntülü hem sesli hem de metinsel şekilde hazırlanarak Google Play Stor’e yüklenmiş ve kitap alma yahut televizyon izleme imkânı olmayan herkesin rahatlıkla indirip istifade edebileceği bir olanak halinde halkımıza sunulmuştur.

   

   

   


  Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin dergâhta gerçekleştirdiği manevi hizmetlerini sitemizin manevi faaliyetler bölümünde daha detaylı olarak bulabilirsiniz.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği