Resulullah (s.a.v.) Efendimiz’in asr-ı saadet olarak yaşattığı güzide devrin; fedakârlık, yardımseverlik ve ikram gibi güzel vasıflarını günümüze taşıyarak ramazan ayına mahsus manevi havayı solumak için D. Bakır şehrimizin 12 farklı noktasında 50 gönüllü üyemizle birlikte toplamda 36 bin olarak hedeflenen yolda kalmış kardeşimize ramazan ayı boyunca su ve hurma ikramı yapıyoruz. Böylece hem kardeşliğimizi ispat etmeyi istiyor hem de gönüllerdeki kardeşlik duygusunu dalgalandırmayı amaçlıyoruz.
Bu projedeki hedefimiz; “onlar kardeşlerini kendi nefislerine tercih ederler” (Haşr /9) ayet-i kerimesini rehber alarak rabbimizin methettiği mü’min kardeşliğinin sadece sahabeler zamanında yaşanmadığını aksine her mü’min kulun bu kardeşliği yaşaması gerektiğini hatırlatmak ve Kur’an’a şükür olsun diye tuttuğumuz orucumuzla ayrıca kardeşlik nimetine şükür olsun diye hizmette bulunmaktır.
Duamız; örnek aldığımız sahabe kardeşliği vasıtasıyla ahir zamanda olduğumuzu unutup asr-ı saadete hicret etmek ve peygamber kokusu almaktır.
Sizde bu kampanyaya katkıda bulunmak istiyorsanız bize aşağıdaki iletişim adreslerinden ulaşabilirsiniz.
(0412) 251 91 91
(0505) 997 21 99
(0533) 412 00 15