Yardım Toplama Aracı

  Yardım merkezi niteliğinde olan yardım toplama ve paylaşma aracımız, Diyarbakır'ımızın istisnasız her semtine ve mahallelerine giderek burada hem gıda, giyim ve yoksul halkımızın ihtiyacını karşılayabilecek her türlü yardımı toplamakta hem de toplanan bu yardımları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmaktadır. Bu kardeşliğe katkı sunulması bağlamında hazırladığımız bilgilendirici broşürler, bölge halkımıza dağıtılmakta ve yardım yapmak isteyip de araç sorunu yaşayan kardeşlerimizin bizi aramalarıyla onlara en kısa zamanda ulaşılmaktadır. İhtiyaç sahibi olanlara ulaşamayan kardeşlerimizin kullanmadıkları, kullanılabilecek her eşya bu vesileyle israftan kurtarılmaktadır.

  Erdemli insan Yetiştirme Derneği’nin bu gibi yardım faaliyetleri, toplumsal yardımlaşma bilinci için yaptığı hizmetlere dayanmaktadır. İsminde taşıdığı yardımlaşma ve dayanışma kısmının sorumluluğunu yerine getirmek için şu ana kadar ses getirmiş, çoğu gazetede yer almış yardımlarda bulunmuştur.

  Bilindiği gibi toplumsal sevginin ve huzurun sağlanması için olumlu manada bir birliktelik söz konusudur. Hatta toplum bu birlikteliğe o kadar önem vermiştir ki; kötü günde yanında olmak, dost kötü günde belli olur, Kara gün dostu’’ gibi zor durumlarda destek verilmesinin önemini anlatan deyimler kullanmıştır. Toplumumuzun an’anesine göre; asıl dost insanın dar gününde yanında olandır. İşte Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği de Mü’min, Mü’minin velisidir (dostudur) ayet-i şerifinden dolayı halkına dostluğunu göstermek için ihtiyacı olan herkese unutulmadıklarını bilsinler diye neye ihtiyaçları varsa onlar adına belirleyip ihtiyaçlarını gidermiştir.

  Sizin de yardımda bulunmak istediğiniz eşyalarınız varsa 0412 252 12 91 hattı arayarak bize ulaşabilirsiniz. Yardım toplama ve dağıtma aracımızla sizden en kısa zamanda aldığımız bu yardımlar, yardım bekleyen kardeşlerimize ulaştırılacaktır.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği