Askıda Elbise

  Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği'mizin bir şubesi olarak bir yıla yakın süredir açılan Yardım toplama ve paylaşma şubemizle beraber ihtiyaç sahibi kardeşlerimizin sıkıntılarına derman olmaya devam ediyoruz.   Yardım toplama aracımızla semt semt, mahalle mahalle dolaşarak, bir yandan bu yardımlaşma projesini anlatan broşürler dağıtarak daha çok kitlelere ulaşmaya çalışıyor bir yandan da toplanan infakları yardım merkezine ulaştırıyoruz. Derneğimizce isimleri ve ihtiyaçları kaydedilen kardeşlerimize, gelen giyim, gıda, ev malzemeleri vb. yardımları ihtiyaçları oranınca dağıtarak daha çok kardeşimize yardım ulaştırmaya gayret ediyoruz.

  Bütün bu projelerin yanında Diyarbakır’daki yoksul vatandaşları tespit ederek onların da yararlanabileceği haftalık yardım paketleri oluşturup bu paketleri düzenli olarak gönüllü üyelerimizin yardımıyla ihtiyaç sahiplerine Yardım Toplama ve Dağıtım Merkezi’nde ulaştırmaktayız.

  Bu gayretimizin sonucunda aldığımız her annenin, babanın ve çocuğun tebessümü aslında Resulullah Efendimize ümmet olma bilincini daha da kuvvetlendiriyor, Allah'a gerçek manada kul olma, âşık olma sorumluluğumuzu yerine getirmenin heyecanını doğuruyor. Allah'ın izniyle, tüm bu projelerin mimarı Muhammed Hüseyin (r.a.) Efendimiz'in öncülüğünde bu yardımlaşma projeleri vesilesiyle gerçek kardeşliği tesis ettik ve etmeye devam ediyoruz.

  Bu, Erdemiyet-Der’in topluma karşı hissettiği vefa borcundan kaynaklanır. Çünkü Erdemiyet-Der, kendine peygamberini, Hz. Muhammed’i, örnek almıştır.  Ve bu da bir gerçektir ki Hz. Muhammed (s.a.v.) etrafta yardımseverliği ve dayanışmaya olan teşvikiyle bilinmektedir. Kendine örnek olarak dayanışmayı teşvik eden, yardımlaşmayı seven peygamberini örnek alan bütün bireylerin ve bütün kuruluşların, bu örnekliğin hakkını yerine getirebilmesi için örnek aldığı kişinin yaptığı gibi yapması gerekir ki bu örnekliğin liyakatini eda edebilsin. Aksi takdirde bu örneklik sadece sözde kalmış olur. İşte Erdemiyet-Der bu bilinç doğrultusunda hareket ederek insanların kendini en çaresiz hissettiği bir anda onlara elini uzatıp onları sevindirmeyi, yüzlerinde bir tebessüm çizgisi oluşturmayı hedeflediğinden hizmetlerini bu anlayış doğrultusunda yapmıştır. Yardımlarını yaparken asla din, dil, ırk ayrımı gözetmemiştir.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği