Kurban

  Allah ayet- i kerimede ‘’Her ümmet için, Allah’ın kendilerine rızık olarak verdiği hayvanlar üzerine ismini ansınlar diye kurban kesmeyi meşru kıldık” buyurur. Kurban; yakınlık demektir. Biri Allah’a yakın olmak için gerekli çaba ve gayretini gösterdiğinde bu uğurda yaptığı bütün fedakârlıklar kurbandır; yani kişi Allah’a yakın olmak için mutlaka isteklerini, zamanını, kendisine ait olanı Allah’a feda etmiş, kurban etmiştir.

  Allah bu fedakârlığı sembolik olarak gücü yetecek herkes için kurban kesme olarak emretmiştir. Eğer kurban yakınlık anlamına geliyorsa o halde biri kurban kestiğinde Allah’a yakın olur demektir. İşte kurban, bize Allah’a yakınlığı kazandıracak kadar önemli bir meseledir.

  Kurban kesmek, verdiği manevi faydaların yanında toplumsal olarak da zahiri ve manevi faydalara vesile olur. Bunlardan biri ve en önemlisi toplumsal dayanışmayı artırarak sevgiyi ve beraberliği meydana getirmesidir. Bu bakımdan imkânı olan her Müslümanın, rabbinin emri doğrultusunda kurban kesmesi farzdır.

  Biz de Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği olarak 2008 yılından beri rabbimizin bu emrini yerine gerçekleştirebilmek için hayırsever kardeşlerimizin bağışları doğrultusunda kurban alıp bütün kesim ve dağıtım sorumluluğunu üstlenmekte ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara dağıtmaktayız.

  Şu ana kadar ülkenin ve dünyanın her yerinden hesap numaramıza gönderilen kurban bağışlarını kardeşlerimizin niyetlerinin amacına ulaşabilmesi adına onlara köprü olduk ve gönüllü üyelerimizle birlikte onlar adına Allah’ın bu emrini gerçekleştirdik.

  Siz de Kurban farzınızı bizim vesilemizle gerçekleştirmek ve sizinle ihtiyaç sahipleri arasında köprü olmamızı istiyorsanız Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne bağışlarınızı gönderebilirsiniz.

  Bağış kanallarını şimdi öğrenmek için tıklayın.  Hac /34
  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği