Medrese

  2015 yılında Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin önderliğinde Erdemli İnsan yetiştirme Derneği gönüllü üyeleri tarafından kendi imkânlarıyla inşa edilmiş ve hiçbir ücret talep edilmeksizin bayanlara ve çocuklara Kur’an eğitiminin verilmesi için gerekli olanaklar sağlanmıştır.

  Medresemizde Arapça bayan hocalarının eşliğinde temel Arapça dersleri, Kur’an dersleri ve Kur’an Arapçası dersleri verilmektedir. Öyle ki herkes rabbinin kitabının dilini öğrensin ve Arapça’yı bilmeyen kalmasın diye hazırlanan ders programıyla Arapça öğrenmek isteyen bayanlara hiçbir kayıt parası yahut taksit ücreti alınmaksızın ders verilmektedir.

  Ayrıca Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin özel katılımıyla medresemizde zahiri ilimlerin yanında hikmet ilmi gibi manevi ilimler de verilmekte ve bayanlar Pir Muhammed Hüseyin Hazretleri’nin irşad terbiyesiyle yetişmektedirler.

  Bilindiği gibi kadınları en iyi kadınlar anlayabilir ve birbirleriyle en iyi kendileri dertleşebilir. Bu yüzden Pir Muhammed Hüseyin Medresesi’nde bayanlar sadece öğrenmesi ve yetişmesi gereken bireyler değil aynı zamanda öğreten ve yetiştiren bir eğitimci ve kendi çocuklarının mürebbiyesi konumundadır. Bu nedenle medresemizde aldığı Kur’an terbiyesiyle mürşide vasfını kazanmış bayanlar manevi ve zahiri ilimlerini, yaşadıkları güzel halleri, dünyanın her yerindeki hemcinslerine duyurabilsin ve onlarla dertleşebilsin diye programlar hazırlamakta bu programlar da Diyar TV vasıtasıyla yayınlanmaktadır. Bu sayede bayanlar ülkenin ve dünyanın dört bir yanındaki hemcinslerine hem Pir Muhammed Hüseyin Medresesinde öğrendiklerini aktarmakta hem de bayanların, İslam’ı kendi hemcinslerinden öğrenmeleri sağlanmaktadır.

  Pir Muhammed Hüseyin Medresesi’nde eğitim sadece bayanlarla sınırlı değil aynı zamanda çocuklar için oluşturulan sınıflarda özel hocalar eşliğinde çocukların yetişimi için dersler verilmektedir. Başlangıçta elif ba dersleri olarak başlayan eğitim sonrasında Kur’an dersleri ve olgun bireyler olarak yetişmeleri için ahlak-edep dersleri olarak devam etmektedir.

  Adab-ı muaşeret, Esmau’l Husna ve Kur’an derslerinin verildiği çocuklarımızın bu vesilesiyle hem dinlerini Allah’ın kitabından öğrenmeleri hem de Allah’ın vahyiyle terbiye olup sevgiyi, saygıyı, edebi, daha küçük yaşlarda öğrenerek erdemli insanlar haline gelmeleri hedeflenmektedir.

  Bunun yanı sıra medresemizin özel servis araçlarıyla evlerinden alınan öğrencilerimiz yine medresemizin servisiyle tekrar evlerine kadar bırakılmaktadır. Ders saatleri içinde zamanlarını medresede geçiren öğrencilerimize aynı zamanda yemek hizmeti verilmekte ve çocukların sevdiği yemekler sipariş edilerek kendilerine ikram edilmektedir.

  Bütün bu hizmetler karşılığında medresemiz ne bayanlardan ne de çocukların ailelerinden kayıt veya aidat ücreti talep etmemekte bu hizmetlerini sırf Allah rızası için gerçekleştirmektedir.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği