Haberler
  Askıda Ekmek Projesi Büyüyor.

  Erdemiyetder, sosyal sorumluluk projesi kapsamında ‘Askıda Ekmek Projesi’ni geliştirerek birçok ilde hayata uygulamaya devam ediyor.

  Erdemli İnsan Yetiştirme Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği manevi önderi Muhammed Hüseyin (r.a)’in öncülüğünü yaparak geliştirdiği “Askıda Ekmek Projesi” , Resulullah Efendimiz’in (s.a.v), “Komşusu Açken Tok Yatan Bizden Değildir” sözü düstur alınarak 07.02.2014 tarihinde Diyarbakır başta olmak üzere tüm ilçelerinde uygulanmaya başlanmıştı. Gelinen nokta itibariyle durumu değerlendiren Erdemiyetder Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Çiftçi: “Allah’a hamdolsun. Bizi bu kardeşlik projesine dâhil eyleyip böyle bir yardımlaşmayı başlatmaya vesile olduğu için Maneviyat Önderimiz Muhammed Hüseyin (r.a)’e sonsuz teşekkür ediyoruz. Askıda ekmek projesi şu anda tüm hızıyla ülkemize yayılmaya devam etmektedir. Diyarbakır’dan başlattığımız bu yardımlaşma projesi an itibariyle; Şanlıurfa, Bingöl, Adana, Kocaeli, Bursa ve Denizli’de yardımsever insanlarımızın katkılarıyla çok güzel bir boyutta devam etmektedir. Allah nasip ederse kısa zamanda bu kadar ile, ilçeye, beldeye ulaştırdığımız bu kardeşlik dayanışmasını ülkemizin her tarafına hep beraber taşıyıp yaygınlaştıracağız. Elbette ki bu; güzel ahlaklı, gerçekten de insanlara merhametle yaklaşan, insanlara değer verip, Allah’ın hesabını yapan kardeşlerimizin bu projeye destek vermeleriyle gelişecek bir projedir. Bu anlamda tüm kardeşlerimize bir çağrımız var; Resulullah Efendimiz(s.a.v)’in bahsi geçen sözünü gerçek manada uygulamaya çalışıp, hiç değilse mümin ve insan kardeşlerimizin yiyebilecekleri ekmekleri olduğunu bilmemiz bizi birazcık da olsa rahatlatacaktır. Lütfen Kardeşliğimizi pekiştiren bu projeye sahip çıkalım.” İfadelerinde bulundu.

  Ulusal TV kanallarına konu olan bu proje son zamanların en gözde sosyal sorumluluk projeleri arasında. Diyar TV’in katkılarıyla yürütülmekte olan bu uygulama kanalda gün içerisinde reklamlarla kamuoyuna duyurulmaktadır.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği