Haberler
  Ramazanda Hurma ve Su İkramı

  Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği ve Diyar TV başlattıkları ortak proje ile Diyarbakır’ın 12 farklı merkez noktasında iftar saatinde yolda kalanlar için su ve hurma ikramında bulunuyor. Ahir zamanda Asr-ı Saadet’i yaşamak düşüncesiyle başlatılan bu projeyle ramazanın henüz ilk haftasında binlerce oruçlu iftarını açtı.

  Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği’ne bağlı 50 gönüllü üyenin ramazan ayı boyunca Ofis, Dağkapı, Diclekent, Şehitlik gibi şehrin 12 farklı merkezi konumlarında her gün gerçekleştirdiği su ve hurma ikramı çalışmasına vatandaşlardan ilgi büyük. Trafik ışıklarında bekleyen gönüllü üyeler ezan okunduğu gibi sürücülere iftarlarını açmaları için su ve hurma ikramında bulunuyor. Ramazanın sonunda 40 bin kişinin iftar açacağı bu projeyi vatandaşlar takdir ederken son yıllarda siyasi sorunlarıyla gündeme gelen kentte bu sayede ramazan havası yoğun bir şekilde yaşanıyor.

  Projenin mimari olan Erdemli insan Yetiştirme Derneği’nin manevi önderi Pir Muhammed Hüseyin (r.a.)’ın başlattığı bu projeyle Resulullah (s.a.v.) Efendimiz zamanındaki sahabe kardeşliğinin hatırlanması ve ramazan ayının getirdiği sevgi ve dayanışma bağının ortaya çıkması amaçlanıyor.

  İftarını evde ailesiyle açabilecekken fedakârlık yapıp yolda kalmış vatandaşlar için su ve hurma ikramında bulunan üyelerin çevre esnafları tarafından da olumlu tepkilerle karşılanmasının yanı sıra ilk defa böyle bir hizmetle karşılaşan sürücüler, kentte bu tür yardımlaşma faaliyetleriyle öne çıkan Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği’ne teşekkürde bulunuyor.

  İletişim
  Telefon: 0312 336 70 48
  Fax: 0850 304 12 86
  E-Posta: iletisim@erdemliinsan.org.tr
  Adres: Beyazıt Mah. Çankırı Bulvarı No 226/B
  Akyurt / Ankara
  Haber Bülteni
  E-Posta listemize abone olarak etkinlik ve faaliyetlerimizden haberdar olabilirsiniz.
  Sosyal Ağlar
  © 2017 Erdemli İnsan Yetiştirme Derneği